! Fungujeme on-line, možnost vyzvednutí na adrese Podleská, Praha 10, volejte 736 435 303 !

Atera Strada Vario 2

 
 

Nosič kol na tažné zařízení německého výrobce Atera Strada Vario 2 vhodný pro přepravu 2 elektrokol. Nejmodernější model široké řady moderních nosičů na TZ má inteligentní skládání do malých rozměrů. Lehký hliníkový nosič pouze pro 2 kola.

Dostupnost Na dotaz
15 990 Kč    
Značka ATERA (Německo)
Kategorie Nosiče jízdních kol
 

VLASTNOSTI A PARAMETRY
Atera Strada Vario 2
 přepraví kola s maximální hmotností 30 kg, celková nosnost pro 2 kola je 60 kg! Nosnosti je nadřazeno svislé zatížení čepu TZ uvedené ve velkém Technickém průkazu vozidla. Rozestup mezi koly je zvětšený na 19 cm. Úchyt rámů kol je pomocí pryžových pásek vyztužených zalisovaným kovovým páskem bránícím přestřihnutí nebo přeřezání a tím snadné krádeži kola. Možnost uchycení rámů kol v průměrech 25-80 mm, dotažení pásku ráčnou s přepěťovou ochranou bránící přetažení rámu kola. Možnost standardně upnout také karbonové rámy kol! Bezpečné uchycení kola díky obejmutí celého rámu. Držáky rámů kol jsou po otevření pásku a otočení kolečka na objímce snímatelné. Hrazda nosiče je rozšířená na 64 cm (u typu DL pouze 42 cm) pro variabilnější uchycení různých rámů kol. Každý držák rámu kola je vybavený zámkem.

Nosič vhodný i pro kola od 18" do 29" a všechny velikosti pneumatik. Možnost nastavení klínových žlábků pro pneumatiky dle velikosti kola, dotažení pásku pomocí páčky ráčnovým způsobem. Hrazdu je možné po povolení 2 speciálních páček s rychlouzávěrem sklopit na základnu nosiče pro snadné uložení do kufru nebo skladovacích prostor aniž by nosič vyžadoval velký prostor. Rozměry nosiče v provozním stavu jsou 116x76x62 cmlze složit do rozměrů 64x42x66 cm pro skladování. Nosič tak zabere pouze nezbytně nutný prostor a ideálně se vejde do kufru téměř každého vozidla!

MONTÁŽ
Upínání pomocí pákového mechanismu s pojistkou. Nastavení síly dotažení se provádí stlačením uzamykatelné páky ve 4 možných úrovních, ve většině případů je dostatečný první stupeň stlačení. Správné dotažení signalizuje nosič klapnutím a vysunutím indikátoru na upínacím mechanismu. Pokud není páka správně dotažena v některé z úrovní, nelze nosič uzamknout. V případě velkého opotřebení čepu TZ je možné objednat distanční podložku AR095611.

ODKLÁPĚNÍ
Nosič se odsouvá v ližinách od zádi vozidla směrem vzad a dolů, umožňuje tak pohodlný přístup do zavazadlového prostoru. Velký úhel odklopení umožní otevřít i větší páté dveře. Doporučujeme vyzkoušet možnost otevření dveří před nákupem. Odjištění odklápění se provádí posuvem pojistky a sešlápnutím pedálu. Nejprve je nutné posunout pojistku - lze i nohou - na vrchu držáku registrační značky vpravo tak, aby zaklapla - objeví se červený indikátor. Nyní již stačí jen jednoduše sešlápnout pedál a přitáhnout nosič k sobě. Po návratu do přepravní polohy nosič klapne a pojistka se automaticky zajistí.

OSVĚTLENÍ
Nosič na tažné zařízení Atera  Strada VARIO 2 je vybavený svítilnami s moderním designem a čirým krycím sklem pro lepší viditelnost. Svítilny používají klasické žárovky, které jsou spolehlivější než LED diody.

Hmotnost (kg) 16,9
Nosnost (kg) 60
Zamykání jízdních kol ano
Certifikát GS/TÜV ano